טירת וירנגודה: הטירה היפה שברי ההרץ

טירת ורניגרודה

Wernigerode Castle

בגרמנית: Schloß Wernigerode

טירת ורניגרודה (Wernigerode Castle) היא טירה ימי-ביניימית יפייפיה הממוקמת בעיר ורניגרודה שבגרמניה. הטירה נחשבת לאחת הטירות המפורסמות והמרשימות ביותר בהרי ההרץ.

הטירה נבנתה במקורה במאה ה-10, ונבנתה מחדש והורחבה כמה פעמים במהלך המאות ה-12 עד ה-16. במהלך השנים שימשה הטירה כבית למשפחות אצולה, מסדרי נזירים וגם כמסדר לציידים. היא עברה שיפוצים רבים והתחדשה לאורך השנים, אך שמרה על סגנונה המקורי והמרשים, ונראית כאילו היא יוצאת ישירות מספר אגדות.

טירת ורניגרודה היא אחת הדוגמאות המרשימות ביותר לאדריכלות טירות בסגנון הגותי. הטירה בנויה מאבן אדומה, ומתנשאת על גבעה המשקיפה על העיר ורניגרודה ועל ההרים המקיפים אותה. המבנה המרכזי של הטירה כולל ארבעה מגדלים גדולים ומרשימים.

כיום טירת ורניגרודה היא אטרקציה תיירותית פופולרית הכוללת מוזיאון ותצוגות של רהיטים, שריון, כלי נשק וחפצי אמנות מתקופת ימי הביניים. הטירה מהווה דוגמה מצוינת לאדריכלות ולהיסטוריה של תקופת ימי הביניים בגרמניה.

לאחר ביקור בטירה ניתן לעשות סיור באזור על ידי כרכרות סוסים או באמצעות רכבת תיירים הממוקמת בקרבת מקום. הרכבת יוצאת בשעות קבועות במהלך היום (בתחנת היציאה ניתן למצוא את שעות הפעילות העדכניות ואת שעות היציאה והחזרה).

מיקום: Wernigerode‏

עוד אטרקציות בהרי ההרץ

אולי יעניין אותך...